Коли у дитини температура, матусі повинні точно знати, коли можна її збивати, які існують жарознижуючі засоби для дітей, в якій дозуванні і формі їх прийом безпечний. На сьогоднішній день найбезпечнішим препаратом для зниження температури у дітей є Парацетамол, він випускається в різних формах — свічках, суспензіях, сиропах, таблетках.


Далі дозволено до застосування дітям нестероїдний протизапальний засіб (НПЗЗ) — Ібупрофен, він більш ефективний і надовго збиває температуру, оскільки має пролонговану дію, відповідно, у цього кошти більше протипоказань і можливих побічних дій.

Серед сучасних НПЗЗ останнім часом широко застосовується Немісулід (гранули для суспензії Німесил, Немулекс, суспензія Німулід), але для дітей він протипоказаний через відсутність достатніх досліджень. Його застосування можливе тільки дітям після 12 років і тільки за призначенням лікаря.

Яку форму жарознижуючого препарату вибрати?

Різноманіття форм препаратів від температури для дітей може спантеличити батьків — в якому вигляді краще приймати жарознижувальну кошти? У першу чергу слід керуватися віком малюка, а також можливої ​​схильністю до алергії, також має значення як швидко діє та чи інша форма лікарського засобу, враховувати діючу речовину.

  • Сиропи, рідкі мікстури, жувальний таблетки — надають дію через 20-30 хвилин
  • Свічки — діють через 40 хвилин, але вони більш ефективні і просто ідеальні, якщо дитина відмовляється від прийому ліків або його нудить, від прийому рідини виникає блювота. Свічки слід вводити після спорожнення кишечника і краще на ніч.
  • Жувальні таблетки, а також солодкі сиропи — підходять не всім діткам, наявність в них різних хімічних добавок і ароматизаторів можуть викликати алергію. Крім того, навіть самі діючі речовини жарознижуючих засобів можуть спровокувати алергічну реакцію, тому слід бути дуже уважними при прийомі якого-небудь засобу вперше.

Будь-яке жарознижуючий засіб для дитини слід застосовувати тільки після консультації з педіатром. Перед застосуванням будь-якого препарату, слід уточнити дозування згідно віку, а також вивчити інструкцію. Можливо, що лікуючий лікар може змінити дозу препарату за показаннями. Повторний прийом ліків можливий не раніше 4:00 після першого прийому за умови, що температура перевищує 38,5 і дитина важко її переносить.

Слід пам’ятати, що жарознижувальну терапія є симптоматичної, і лише полегшує стан дитини, а основу терапії має становити лікування захворювання, яке викликало підвищення температури.

Огляд усіх жарознижуючих засобів для дітей

У педіатрії використовуються такі форми антипіретиків — жарознижуючих засобів для дітей:

  • Парацетамол — аналоги Панадол, Калпол, Еффералган, Дофалган, Тайленол, Мексален, Доломол. Одноразовий прийом дози парацетамолу знижує на 1, максимум 1,5 С температуру і тільки на 4:00, при сильній лихоманці і до 2:00, не виключається також імовірність підвищеної чутливості у дитини до парацетамолу.
  • Ібупрофен — аналоги Ібуфен ®, Нурофен, він менш безпечний, але більш ефективний.
  • Вібуркол — гомеопатичний засіб
  • Заборонено використовувати в якості знеболюючого і жарознижуючий засіб для дітей — Аспірин (тобто ацетилсаліцилова кислота), Амідопірин, Антипірин, Анальгін, Фенацетин та ін. Препарати на їх основі.
  • Серед народних жарознижуючих засоби для дітей, часто батьки використовують розтирання спиртом або оцтом. Це дуже небезпечні методи, які не можна застосовувати для немовлят і дітей до 3 років, оскільки у малюків через шкіру відбувається інтенсивне всмоктування і це загрожує алкогольним, токсичним отруєнням дитини.
  • Полегшити стан дитини при високій температурі допомагає рясне пиття, його можна урізноманітнити свіжовитиснутими розведеними соками, особливо корисний вишневий, апельсиновий, журавлинний морс (див. Як зробити натуральний журавлинний морс), брусничний морс, малинове варення, різні збори лікарських трав.

Парацетамол дитячий має жарознижувальну і знеболювальну дію, при захворюваннях, що супроводжуються високою температурою — при грипі, ГРВІ, застуді, при отиті, прорізуванні зубів.
Протипоказання: в період новонародженості (до 1 місяця, до 3 місяців з обережністю), підвищена чутливість до препарату. Застосовувати з обережністю при синдромі Жильбера, цукровому діабеті, печінковій і нирковій недостатності, вірусному гепатиті.
Побічні дії: свербіж, висипання, ангіоневротичний набряк, анемія, метгемоглобінемія, тромбоцитопенія.
Симптоми передозування: після прийому підвищених доз через добу можливе виникнення нудоти, блювоти, порушення функції печінки, блідість шкірних покривів, відсутність апетиту.

Парацетамол суспензія

Суспензія — з 1 місяця життя дитини
Ціна в середньому в аптеках 50 руб

  • 1-3 місяців — 50мг або 2 мл
  • 3 м-1 рік 60 — 120мг або 2,5-5мл
  • 1-6 років — 120-240 мг або 5-10 мл
  • 6-14 років — 240-480мг або 10-20 мл

Слід брати до прийому їжі в нерозведеному вигляді, потім запиваючи водою, не більше 4 р / день з перервою в 4-6 годин.

Парацетамол сироп

Сироп — з 3 місяців
Ціна в середньому 90-100 руб

  • 3 м-1 рік — 0,5-1 ч.ложка або 2,5-5 мл
  • 1-6 років — 1-2 ч.ложки або 5-10 мл
  • 6-14 років — 2-4 ч.ложки або 10-20 мл

Також як і суспензію внутрішньо перед їжею 3-4 р / день кожні 4-6 год., Дітям грудного віку сироп додають у пляшечку з водою.

Панадол суспензія

Ціна в середньому 90-100 руб.

  • 6-8 кг 3-6 місяців — 4 мл
  • 8-10 кг 6-12 місяців — 5 мл
  • 10-12 кг 1-2 роки — 7 мл
  • 13-15 кг 2-3 роки — 9 мл
  • 15-21 кг 3-6 років — 10 мл
  • 21-29 кг 6-9 років — 14 мл

Дозування визначається вагою дитини 15 мг на 1 кг 3-4 р / день, перед прийомом препарату флакон суспензії слід збовтати

Панадол свічки

Ціна близько 80-90 руб.

  • Супозиторії Панадол можуть застосовуватися дітям з 3 місяців — 3 років
  • кожні 4-6 годин
  • з понад 3 р / день
  • ректально по 1 свічці

Еффералган сироп

Ціна 90-100 руб.
Для дітей масою від 4 кг до 32, в мірній ложці існують спеціальні поділки від 4-16кг, можна застосовувати з одного місяця до 12 років, розбавляючи молоком, водою, соком або без додавання рідини.

Еффералган свічки

  • 6-8кг 3-5 міс. 1 свічка 80 мг
  • 10-14кг 6міс-3роки 1 свічка 150 мг
  • 20-30кг 4-10 років 1 свічка 300 мг

Цефекон Д

Ціна 40-50 руб.

  • 4-6 кг 1-3 міс. 1 свічка 50 мг
  • 7-10кг 3м-1год 1 свічка 100 мг
  • 1-3 років 1-2 свічки по 100 мг
  • 3-10лет 1 свічка по 250 мг

Разова доза розраховується виходячи з ваги дитини 10-15 мг / кг з інтервалом 4-6 годин не більше 2-3 р / день

Калпол суспензія

Ціна 90 руб.

  • 3-12 міс. 60-120мг або 2,5-5 мл
  • 1-6 років 120-240мг або 5-10 мл

Приймають через 1,5-2 години після прийому їжі, запиваючи водою, розводити суспензію не слід.

Ібупрофен — застосовується як жарознижуючий засіб у випадках, коли парацетамол викликає алергічну реакцію або виявляється малоефективним.
Протипоказання: алергічний риніт, кропив’янка, алергічний кашель або бронхіальна астма, що викликаються прийомом НПЗЗ або ацетилсаліциловою кислотою, дітям до 3 років, при захворюваннях крові, порушенні функції печінки і нирок, виразкових ураженнях ШКТ, зниженні слуху.
Побічні дії: діарея, блювота, нудота, болі в шлунку, алергічні прояви — кропив’янка, висип, свербіж, бронхоспазм, безсоння, головний біль, запаморочення, гіперзбудливість, цистит, порушення функції нирок, анемія, лейкопенія, тромбоцитопенія.
Симптоми передозування: зниження артеріального тиску, головний біль, болі в животі, метаболічний ацидоз, тахікардія, гостра ниркова недостатність, блювота, шум у вухах.

Ібуфен ® суспензія

Нурофен суспензія

Нурофен свічки

Ціна 80-90 руб.
4 р / день якщо температура тіла нижче 39С:

  • 10-20кг 1- 6 років 2,5-5 мл
  • 20-40кг 6-12 років 5-10 мл

2 р / день при температурі понад 39С:

  • 10-15кг 1-3года — 5-7,5 мл
  • 16-20кг 3-6 років- 7.5-10 мл
  • 20-30кг 6-9 років — 10-12,5 мл
  • 30-40кг 9-12 років — 15-20 мл
Ціна 90-100 руб.

  • 3-6 міс 3 р / день 2,5 мл
  • 6м-1год 3-4 р / день 2,5 мл
  • 1-3 роки — 5 мл
  • 4-6 л. — 7,5 мл
  • 7-9 л. — 10 мл
  • 10-12 л. — 15 мл

Дітям з 3 років внутрішньо в залежності від ваги і віку дитини.

Ціна 90 руб.

  • 5-8кг 3-9 міс 1 свічка 3 р / день
  • 8-12кг 9 м.- 2 років 1 свічка 4 р / день

Супозиторії вводяться ректально дітям з 3 міс. до 2 років по 1 свічці з інтервалом 6-8 годин

Гомеопатичний препарат Вібуркол, застосовується при будь-яких респіраторних захворюваннях у дітей, це багатокомпонентний препарат, який надає протизапальну та жарознижувальну дію у складі комплексної терапії. До складу засобу входять: конхе, Хамомілла, Пульсатілла, беладона, Дулькамара, плантаго. Протипоказання і побічні ефекти можуть бути викликані тільки при підвищеній чутливості до компонентів Вібуркол у вигляді алергічних реакцій.

Вібуркол Ціна 220-250 руб.Прі ГРВІ або прорізуванні молочних зубів:

  • до 6 міс. 1 свічку 2 р / день
  • старше півроку при більш 37.5 ° С 1 свічка 4 р / день
  • більше 38 ° С 1 свічка до 6 р / день
  • коли температура нормалізується 1 свічку 1-2 р / день додатково ще протягом 3-4 днів.

Типи лихоманки у дітей

Лихоманка у дітей залежно від рівня гіпертермії може протікати не однаково. Тому лікарі виділяють 2 типу лихоманки — Рожеву і Бліду.

  • При рожевої лихоманці не завжди прийом жарознижуючих засобів так вже необхідний

При такому стані тепловіддача відповідає теплопродукції, тобто при цьому на перебіг підвищеної температури організм адекватно реагує і дитина відносно нормально себе почуває. Шкіра дитини рожева або злегка гіперемована, на дотик вона тепла і волога. У таких випадках застосування жарознижуючих засобів не виправдано. При такому необтяжених преморбідний фоном, якщо немає 39С від препаратів слід утриматися, а використовувати фізичні способи охолодження — рясне пиття, температура в кімнаті повинна бути не вище 19С, розкрити дитину і обтерти рушником, змоченим у воді кімнатної температури (див. Як збити температуру без ліків).

  • Бліда лихоманка

Бліда гіпертермія — це коли у дитини з’являється блідість обличчя і шкірних покривів, з’являється значний озноб, холодні ручки і ніжки. Тепловіддача при підвищеній теплопродукції неадекватна, оскільки порушується периферичний кровообіг, в цьому випадку прогноз подальшого перебігу лихоманки несприятливий і в цьому випадку обов’язково слід збивати температуру. При цьому дитина потребує прийомі не тільки жарознижуючих препаратів, але і антигістамінних (список всіх таблеток від алергії) і судинорозширювальних засобів. Дитину слід укутати, одягнути шкарпетки.

Коли дитині давати жарознижуючі ліки?

Під час гострих вірусних та інфекційних захворювань висока температура — це показник посиленої роботи імунітету в боротьбі з вірусом або бактеріями, чим вона вища, ніж ефективніше бореться організм, виробляється максимальна кількість антитіл проти збудників хвороби. Тому, якщо дитина більш-менш переносить її підвищення, краще не збивати жар.

Згідно з рекомендаціями ВООЗ, препарати, що збивають температуру у дитини, рекомендується давати:

  • Дітям до 3 місяців, якщо температура тіла перевищила 38С
  • Здоровим дітям старше 3 місяців, якщо температурі перевищила 39С, супроводжується головним болем, болем у м’язах і суглобах
  • Дітям із захворюваннями серця або легенів після консультації з кардіологом, якщо температура понад 38.5С
  • У дітей з фебрильними судомами в анамнезі температура 37,5 — 38С є показанням до прийому жарознижуючих засобів.

Навіть беручи найбільш безпечне жарознижуючий засіб для дитини як Парацетамол в свічках або суспензії, слід знати певні правила, чітко слідувати інструкції, чи не перевищувати дозування і кратність прийому, а також виконувати всі розпорядження лікаря.

  • Без консультації лікаря не можна використовувати жарознижуючі засоби, особливо у дітей до 3 місяців.
  • Парацетамол використовується у дітей тільки для зниження температури 38-39С, але не в якості знеболюючого.
  • Стандартної дозуванням Парацетамолу вважається 10-15 мг / кг для прийому всередину, а добова доза не повинна бути більше 60 мг / кг.
  • Парацетамол у суспензіях, сиропі діє швидше, ніж в таблетках і свічках, тому при екстреної допомоги, краще використовувати його в розчині.
  • Повторну дозу препарату дають тільки при новому стрибку температури до 38-39С, зазвичай частіше 2 разів на добу прийом не потрібно. Не можна застосовувати жарознижуючі препарати незалежно від температури по кілька разів на день, так «на всяк випадок».
  • Тривалість прийому не повинна перевищувати 3 днів без подальшої консультації з лікарем.
  • Дітям, які вживають антибіотики, не слід призначати жарознижуючі засоби, оскільки через 1-2 дні вона нормалізується (при чутливості інфекційного агента до даного антибіотика).
  • Якщо крім температури у дитини болить живіт і немає простудних симптомів — терміново слід викликати лікаря або швидку допомогу, не давати ніяких жарознижуючих, оскільки це може спотворити клінічну картину при захворюванні, що вимагає екстреної допомоги, наприклад, при апендициті.
  • Якщо розвивається сильна гіпертермія та спазми шкірних судин, слід дати жарознижуючий засіб, розтерти до почервоніння шкіру дитини і терміново викликати лікаря.

Негайно слід викликати лікаря

  • якщо крім температури у дитини судоми
  • блювота або пронос
  • дихання уповільнене, утруднене або занадто прискорене
  • якщо малюк мало п’є рідини
  • з’явилася шкірний висип
  • якщо у дитини спостерігаються ознаки зневоднення — неприємний запах з рота, рідкісне сечовипускання, у дитини немає сліз
  • якщо він апатичний і сонливий
  • з’явилися крововиливи на тілі
  • після деякого поліпшення стан дитини погіршився.

Post Comment